Dla dzieci > Bajki wideo > Muminki – 04 – Na bezludnej wyspie
video

Muminki – 04 – Na bezludnej wyspie

Muminki – 04 – Na bezludnej wyspie

Muminki – 04 – Na bezludnej wyspie

Rodzinie Muminków udaje się naprawić łódź i razem z przyjaciółmi wyruszają w podróż. Docierają na bezludną wyspę. Paszczak wyrusza w jej głąb, żeby poszukać nowych, nieznanych gatunków roślin. Znajduje tam i zabiera ze sobą tajemniczy barometr, który, jak się później okazuje, jest własnością Hatifnatów. Rozzłoszczeni Hatifnatowie, ukryci wówczas w zaroślach, wychodzą i atakują go. Na pomoc Paszczakowi spieszą Muminek, Włóczykij i Mała Mi. Gdy wracają z powrotem na plażę, zastaje ich sztorm. Wszyscy muszą się przed nim schronić w namiocie.

Muminki ? fikcyjne istoty o antropomorficznej budowie ciała (nieco podobne do hipopotamów, ale dwunożne), zamieszkujące pewną dolinę gdzieś w Finlandii, bohaterowie cyklu dziewięciu książek i dwudziestu dwóch komiksów fińskiej (piszącej po szwedzku) pisarki Tove Jansson, oraz pięćdziesięciu dwóch komiksów brata Tove Larsa Janssona.
Zobacz całą serię Muminki.

Błąd na stronie?? Nieaktywny link??


Zaznacz proszę błędny tekst lub link i wciśnij klawisze Ctrl+Enter, by nas o tym poinformować.

Loading Facebook Comments ...

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Spodobała Ci się nasza strona?

Mamy taką nadzieję. Polub i udostępnij naszą stronę lub powiedz nam co w niej zmienić. U nas najważniejsze jest zdanie odwiedzającego.

TOP

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: