Dla dzieci > Bajki wideo > Muminki – 12 – Piraci
video

Muminki – 12 – Piraci

Muminki – 12 – Piraci

Muminki – 12 – Piraci

Na morzu rozbija się statek piratów. Inspektor ostrzega mieszkańców Doliny przed rozbitkami, którzy mogli dotrzeć na brzeg. Migotka otrzymuje list od swojego brata, który pisze, że wróci do domu za dzień lub dwa. Nazajutrz Migotka idzie do hangaru wraz z Małą Mi przekonana, że Migotek już wrócił. Okazuje się, że w hangarze jest pirat, który ją porywa i bierze jako zakładniczkę. Cała Dolina spieszy jej na ratunek. Niestety, kapitan Rumpel w zamian za nią żąda nowego statku i uwolnienia jego załogi, zamkniętej w więzieniu przez Inspektora. Muminek próbuje podstępnie uśpić pirata środkiem nasennym, dodanym do soku malinowego.

Muminki ? fikcyjne istoty o antropomorficznej budowie ciała (nieco podobne do hipopotamów, ale dwunożne), zamieszkujące pewną dolinę gdzieś w Finlandii, bohaterowie cyklu dziewięciu książek i dwudziestu dwóch komiksów fińskiej (piszącej po szwedzku) pisarki Tove Jansson, oraz pięćdziesięciu dwóch komiksów brata Tove Larsa Janssona.
Zobacz całą serię Muminki.

Błąd na stronie?? Nieaktywny link??


Zaznacz proszę błędny tekst lub link i wciśnij klawisze Ctrl+Enter, by nas o tym poinformować.

Loading Facebook Comments ...

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Spodobała Ci się nasza strona?

Mamy taką nadzieję. Polub i udostępnij naszą stronę lub powiedz nam co w niej zmienić. U nas najważniejsze jest zdanie odwiedzającego.

TOP

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: