Dla dzieci > Bajki wideo > Muminki – 26 – Latarnik
video

Muminki – 26 – Latarnik

Muminki – 26 – Latarnik

Muminki – 26 – Latarnik

Muminki spędzają noc w opuszczonej latarni morskiej. Zastanawiają się, gdzie się podział latarnik. Tata Muminka bezskutecznie próbuje naprawić lampę latarni. Mi i Migotka znajdują na plaży Duszka, którego inne duchy zapomniały zabrać ze sobą na pokład statku widmo, więc wraz z Tatusiem budują dla niego tratwę. Poznają Tofta — chłopca, który mieszka w małej chatce obok latarni, razem z Rybakiem. Dowiadują się od niego, że nie zna on prawdziwej tożsamości owego Rybaka, bo jest on wyjątkowo małomówny. Twierdzi też, że sprawia on wrażenie przygnębionego. Muminek podejrzewa, że to właśnie Rybak jest latarnikiem, jednak z niewiadomych przyczyn nie chce on rozmawiać o latarni morskiej. Tymczasem Mamusia robi porządki w latarni, a Mi buduje dla siebie małą windę. Rodzina postanawia zaprosić do siebie Rybaka i dowiedzieć się prawdy, którą ten ukrywa…

Muminki ? fikcyjne istoty o antropomorficznej budowie ciała (nieco podobne do hipopotamów, ale dwunożne), zamieszkujące pewną dolinę gdzieś w Finlandii, bohaterowie cyklu dziewięciu książek i dwudziestu dwóch komiksów fińskiej (piszącej po szwedzku) pisarki Tove Jansson, oraz pięćdziesięciu dwóch komiksów brata Tove Larsa Janssona.
Zobacz całą serię Muminki.

Błąd na stronie?? Nieaktywny link??


Zaznacz proszę błędny tekst lub link i wciśnij klawisze Ctrl+Enter, by nas o tym poinformować.

Loading Facebook Comments ...

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Spodobała Ci się nasza strona?

Mamy taką nadzieję. Polub i udostępnij naszą stronę lub powiedz nam co w niej zmienić. U nas najważniejsze jest zdanie odwiedzającego.

TOP

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: