Dla dzieci > Dla rodziców > Jak chronić dzieci przed słońcem w upalne dni?

Jak chronić dzieci przed słońcem w upalne dni?

Jak chronić dzieci przed słońcem w upalne dni?

Jak chronić dzieci przed słońcem w upalne dni? Okres wakacyjny jest dla malca bardzo przyjemnym i miłym czasem. Rodzice chętnie przebywają ze swoimi pociechami przed domem na podwórku, nad jeziorem, nad morzem lub w górach. Próbują w jak najlepszy sposób wykorzystać piękną pogodę. Niestety upalne dni często wpływają negatywnie na małe istoty. Dzieci nie mają tak dużego apetytu jak zwykle, są zniecierpliwione oraz mają problemy ze snem. Niestety nie wszyscy rodzice zdają sobie sprawę z tego, że małe dzieci należy szczególnie chronić przed promieniami słonecznymi. Warto wiedzieć o tym, że skóra malucha jest niesamowicie delikatna, cienka oraz posiada mało melaniny (barwnika stanowiącego naturalną ochronę przed słońcem). Co należy zrobić, by odpowiednio ochronić swoje dziecko?

[toc]

Ochrona główki dziecka:

To najważniejsza część ubioru malca. Główka pociechy nagrzewa się najszybciej. Bardzo dobrze sprawdzają się przeróżne kapelusze lub czapki z daszkiem. Najlepszym wyborem będzie jednak czapka z daszkiem, ochraniająca również kark dziecka. Warto zainwestować w kilka sztuk, by mieć nakrycie głowy dla potomka pod ręką w każdej chwili.

Ochrona całego ciała dziecka:

Odpowiednim wyborem są lekkie, przewiewne i luźne ubranka z bawełny. Zawsze należy mieć przy sobie przynajmniej jedną parę rzeczy na przebranie malca. Niezmiernie istotne są także skarpetki dla pociech, które leżą i trzymają swoje nóżki co jakiś czas w górze.

Ochrona dziecka podczas spaceru w wózku:

Jeśli dzieci przebywają podczas spaceru w wózku z budką oczywiście można ją rozłożyć, by chroniła malca przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. Jednak jeszcze lepszym rozwiązaniem jest zamontowanie parasolki, która zapewni cień oraz pozwoli dziecku cieszyć się świeżym i lekkim wiatrem. Bardzo ważne jest również to, by zwrócić uwagę na porę dnia, w której wybieramy się na spacer. W godzinach między 1100, a 1500 występują największe upały i nie jest to odpowiedni czas na długie wędrówki z pociechą. Najodpowiedniejszym rozwiązaniem jest spacer zarówno wcześnie rano, jak i wieczorem, krótko przed snem malca.

Wybór odpowiedniego kremu przeciwsłonecznego dla dziecka:

Z pewnością  większość rodziców smaruje swoje dziecko tylko w tych częściach ciała, które nie są zasłonięte pod ubraniem. Niestety jest to błędne rozwiązanie, ponieważ materiał może zatrzymać tylko pewną część promieniowania. Wynika z tego, iż jakaś cześć promieni słonecznych i tak przedostaje się do skóry potomka. Przebywając nad jeziorem lub nad morzem należy nałożyć dziecku krem ochronny 30 minut przed wyjściem na plażę. Jeśli malec zażywa kąpieli warto pamiętać o tym, by powtórzyć czynność po każdym wyjściu z wody (nie rzadziej niż co 2 lub 3 godziny). Dla dzieci poniżej 3 lat najbardziej odpowiedni będzie filtr ? SPF 50+, natomiast dla starszych pociech powinien wystarczyć filtr ? SPF 30+.

Zakończenie:

Jak chronić dzieci przed słońcem w upalne dni? Wydaje się to bardzo proste. Jednak czasami staje się uciążliwe. Rodzice nie zawsze pamiętaj o systematycznym smarowaniu potomków i odpowiednim ubiorze. Myślę, że naprawdę warto zwrócić uwagę na kilka najważniejszych wskazówek, ponieważ pozwoli to wyeliminować negatywne skutki promieniowania słonecznego, które mogą ukazać się także w przyszłości.

 

Błąd na stronie?? Nieaktywny link??


Zaznacz proszę błędny tekst lub link i wciśnij klawisze Ctrl+Enter, by nas o tym poinformować.

Loading Facebook Comments ...

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Spodobała Ci się nasza strona?

Mamy taką nadzieję. Polub i udostępnij naszą stronę lub powiedz nam co w niej zmienić. U nas najważniejsze jest zdanie odwiedzającego.

TOP

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: