Dla dzieci > Dla rodziców > Przeżyć letnie Igrzyska Olimpijskie 2016 wspólnie z rodziną

Przeżyć letnie Igrzyska Olimpijskie 2016 wspólnie z rodziną

Przeżyć letnie Igrzyska Olimpijskie 2016 wspólnie z rodziną

Przeżyć letnie Igrzyska Olimpijskie 2016 wspólnie z rodziną. Z pewnością wszyscy doskonale wiedzą, że Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janerio rozpoczynają się już 5 sierpnia, natomiast zakończą się 21 sierpnia. To idealny czas na to, by razem ze swoimi pociechami kibicować polskim zawodnikom. Oficjalna ceremonia otwarcia Olimpiady, która odbędzie się na legendarnym stadionie Maracana wzbudzi w najmniejszych wielki zachwyt i zaciekawienie. Warto pokazać dziecku tak ogromne przedstawienie, w którym weźmie udział ponad 10 tysięcy osób. Dodatkowym atutem jest również możliwość zaznajomienia potomka z najlepszymi zawodnikami, rywalizującymi z przeciwnikami o najwyższe miejsca na podium. Szczegółowy harmonogram przebiegu Olimpiady udostępnia Google w swojej webowej aplikacji. Oczywiście dużo lepiej będziecie się bawić w odpowiednich strojach. Warto zakupić sobie i maluchowi kilka drobiazgów, które sprawią, że zwykłe oglądanie telewizji stanie się niesamowitym przeżyciem, pełnym emocji i zabawy.

[toc]

Zestaw małego kibica

  • – Koszulka
  • – Szalik
  • – Czapka lub kapelusz
  • – Trąbka
  • – Flaga Polski
  • – Balonowe klaskacze

Mali sportowcy

Oprócz frajdy ze wspólnego kibicowania, nawiązując do Igrzysk Olimpijskich warto także zachęcić dzieci do uprawiania sportu. Oglądając zawodników w telewizji oraz zapoznając się z wieloma dyscyplinami, świetnym pomysłem może być odzwierciedlanie wykonywanych przez nich czynności chociażby przed domem na podwórku, na placu zabaw lub na sąsiednim boisku. Dzieci kochają być w ciągłym ruchu. Przez cały czas myślą o skakaniu, wspinaniu się lub turlaniu. To od rodziców zależy czy w odpowiedni sposób będą rozwijać sportowe umiejętności swoich pociech. Nigdy nie należy utrudniać i hamować naturalnej potrzeby jaką jest ruch! Pewnie niektórzy opiekunowie zastanawiają się jaki wpływ na rozwój dziecka ma uprawianie sportu? A przecież sport to?.

Świetna zabawa z rodzicami:

Dzieci w każdym wieku bardzo chętnie wybierają się na wspólne przejażdżki rowerowe, wypady na rolki lub basen. Zauważają, że to czas, w którym mogą doświadczyć wraz bliskimi mnóstwo nowych przygód. Dodatkowo podczas wielu dyscyplin sportowych rodzina nabiera do siebie bezgranicznego zaufania. Oczywiście w trakcie gier zespołowych najważniejsza jest wzajemna akceptacja i wsparcie w każdej chwili.

Nauka wytrwałości w dążeniu do celu:

Jeśli małe dzieci wykonują jakąś czynność po raz pierwszy, nie zawsze wychodzi im to dobrze. To właśnie wtedy najbardziej potrzebny jest rodzic, który sprawi, że malec nie zniechęci się już po kilku nieudanych próbach. Czasami zwykły rzut piłką lub odbicie lotki rakietką sprawia trudności. Mama i tata czują niesamowitą dumę, kiedy widzą jak pociecha nareszcie wykonuje to perfekcyjnie.

Nauka zdrowej rywalizacji:

Podczas treningów  w grupie często występuje wśród dzieci element rywalizacji. Małe istoty bardzo ciężko potrafią pogodzić się z tym, że nie są najlepsze. Jednak jeśli poważnie myślą o uprawianiu sportu dostrzegają, że nie zawsze najważniejsza jest wygrana w zawodach. Wysiłek i serce jakie zawodnik wkłada w wykonanie swojego zadania są najcenniejsze.

Zdobywanie pewności siebie:

Niektóre dzieci nie potrafią odnaleźć się w grupie rówieśniczej. Sport daje możliwość wykazania się w różnych dyscyplinach. Oczywiście jeden lepiej gra w piłkę nożną, natomiast drugi dużo szybciej i sprawniej jeździ na łyżwach. Każde dziecko może pokazać się z jak najlepszej strony. Wszystkie udane rozgrywki, zdobyte medale sprawią, że pociecha zdobywa lepszą samoocenę.

Podsumowanie:

Przeżyć letnie Igrzyska Olimpijskie 2016 wspólnie z rodziną to niesamowicie świetny pomysł. Rodzinne kibicowanie najlepszym zawodnikom umocni więzi między bliskimi. Olimpiada to również genialna motywacja do tego, by poruszać się ze swoim potomkiem na świeżym powietrzu.

 

 

Błąd na stronie?? Nieaktywny link??


Zaznacz proszę błędny tekst lub link i wciśnij klawisze Ctrl+Enter, by nas o tym poinformować.

Loading Facebook Comments ...

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Spodobała Ci się nasza strona?

Mamy taką nadzieję. Polub i udostępnij naszą stronę lub powiedz nam co w niej zmienić. U nas najważniejsze jest zdanie odwiedzającego.

TOP

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: