Dla dzieci > Bajki wideo > Muminki – 08 – Czarnoksiężnik
video

Muminki – 08 – Czarnoksiężnik

Muminki – 08 – Czarnoksiężnik

Muminki – 08 – Czarnoksiężnik

Plan Mamusi się powiódł — Buka odeszła, a w zamian za walizkę dostała wyjątkową muszlę — tę samą, którą Migotka podarowała Muminkowi. Muminek dowiaduje się, że morze wyrzuciło na brzeg drewnianą królową, w której był zakochany. Chce przybiec po nią na plażę, jednak Migotka nie może do tego dopuścić; razem z Ryjkiem wywożą ją tak daleko, żeby już nie wróciła. Tymczasem rodzina jest w kłopocie, bo zginęła torebka Mamy Muminka. Za jej odnalezienie obiecują nagrodę. Zgubę zwracają Topik i Topcia, bo okazuje się, że to właśnie oni ją zabrali. Nagrodą jest festyn na ich cześć, zorganizowany tego samego wieczoru. Topik i Topcia decydują się na pokazanie wszystkim zawartości walizki, ale tym samym sprowadzają do Doliny Czarnoksiężnika.

Muminki ? fikcyjne istoty o antropomorficznej budowie ciała (nieco podobne do hipopotamów, ale dwunożne), zamieszkujące pewną dolinę gdzieś w Finlandii, bohaterowie cyklu dziewięciu książek i dwudziestu dwóch komiksów fińskiej (piszącej po szwedzku) pisarki Tove Jansson, oraz pięćdziesięciu dwóch komiksów brata Tove Larsa Janssona.
Zobacz całą serię Muminki.

Błąd na stronie?? Nieaktywny link??


Zaznacz proszę błędny tekst lub link i wciśnij klawisze Ctrl+Enter, by nas o tym poinformować.

Loading Facebook Comments ...

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Spodobała Ci się nasza strona?

Mamy taką nadzieję. Polub i udostępnij naszą stronę lub powiedz nam co w niej zmienić. U nas najważniejsze jest zdanie odwiedzającego.

TOP

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: